REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
GDDKiA rozbuduje kolejnych 60 km autostrady A4artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA rozbuduje kolejnych 60 km autostrady A4
Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał program inwestycji na rozbudowę autostrady A4 pomiędzy Katowicami a granicą województwa opolskiego.
Chemart International Trader otwiera magazyn w Panattoni Park Tricity East I w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Chemart International Trader otwiera magazyn w Panattoni Park Tricity East I w Gdańsku
Firma Chemart International Trader Sp. z o.o. (Chemart), dostawca surowców do produkcji żywności, napojów, kosmetyków, chemii przemysłowej, suplementów diety i odżywek zdecydowała się na otwarcie magazynu dystrybucyjnego w Gdańsku. Najemca zajmie ponad 2 150 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Tricity East I. W transakcji krakowską firmę reprezentowali eksperci AXI IMMO.
Tauron planuje za około 6 miliardów złotych budowę nowej, wielkiej elektrowni szczytowo-pompowej w Małopolsce artykuł
Pokaż artykuł
Tauron planuje za około 6 miliardów złotych budowę nowej, wielkiej elektrowni szczytowo-pompowej w Małopolsce
Grupa Tauron planuje wybudować w małopolskim Rożnowie (w powiecie nowosądeckim, w gminie Gródek nad Dunajcem), elektrownię szczytowo-pompową o mocy 700 MW. Ostateczna inwestycja, której koszt jest szacowany na ok. 6 mld zł, jest wciąż uzależniona od szeregu czynników, w tym m.in. decyzji środowiskowej. Prezes spółki Paweł Szczeszek podkreśla jednak, że tego typu inwestycje, które są najpopularniejszą formą magazynowania energii w UE, to konieczność. Bez magazynów energii nie ma bowiem co myśleć o osiągnięciu neutralności klimatycznej. Plany dotyczące budowy takich instalacji mają w tej chwili również inne dwie duże spółki energetyczne.
Polfa Tarchomin realizuje w Warszawie wielką inwestycję za około 500 mln zł – Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznychartykuł
Pokaż artykuł
Polfa Tarchomin realizuje w Warszawie wielką inwestycję za około 500 mln zł – Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych
Pierwsza z dwóch linii do produkcji wysokospecjalistycznych leków, o łącznej mocy wytwórczej do nawet 6 milionów fiolek i ampułko-strzykawek rocznie, pomyślnie przeszła wszystkie odbiory techniczne i testy u włoskiego producenta – koncernu IMA. Teraz trafi ona do Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych, będącego największą w historii inwestycją Polfy Tarchomin S.A. Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych będzie największym zakładem produkującym leki onkologiczne w naszej części Europy.
W Polsce produkowany będzie system rakietowy przeznaczony do zwalczania bezzałogowych statków powietrznychartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce produkowany będzie system rakietowy przeznaczony do zwalczania bezzałogowych statków powietrznych
Polska Grupa Zbrojeniowa oraz założona w Estonii spółka Frankenburg Technologies podpisały w piątek, 27 marca 2026 roku w Warszawie umowę ramową dotyczącą długoterminowej współpracy w obszarze rozwoju i produkcji nowoczesnych rozwiązań obronnych. Umowę podpisano w obecności ministrów obrony Estonii Hanno Pevkura i Polski Władysława Kosiniaka-Kamysza.
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku artykuł
Pokaż artykuł
ORLEN do 2030 roku zainwestuje dodatkowo 6 mld zł w Zakłady Azotowe Anwil we Włocławku
ANWIL z Grupy ORLEN finalizuje budowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która ograniczy import produktów nawozowych i wzmocni bezpieczeństwo żywnościowe Polski. Będzie to możliwe w efekcie zwiększenia o 50 proc. mocy wytwórczych nawozów i poszerzenia oferty produktowej Spółki. To największy w historii ANWILU i całego regionu projekt inwestycyjny, zarówno pod względem finansowym, jak i uzyskanych mocy produkcyjnych. Instalacja we Włocławku wpisuje się również w strategiczne założenia Grupy ORLEN w obszarze neutralności emisyjnej. Zastosowane nowoczesne rozwiązanie umożliwi niemal całkowitą redukcję emisji gazów cieplarnianych przy produkcji nawozów.
[Aglomeracja Wrocławska] Niemiecki BASF rozbuduje za 362 mln zł fabrykę katalizatorów samochodowych pod Środą Śląskąartykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Niemiecki BASF rozbuduje za 362 mln zł fabrykę katalizatorów samochodowych pod Środą Śląską
Kolejna duża inwestycja z branży motoryzacyjnej na Dolnym Śląsku. Niemiecki koncern BASF, największy...
Co słychać na budowie wielkiego terminalu T5 Offshore Installation w Gdańsku?artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie wielkiego terminalu T5 Offshore Installation w Gdańsku?
Zakończył się kolejny etap intensywnych prac przy budowie terminalu T5 w Gdańsku, który posłuży do magazynowania, wstępnego montażu oraz instalacji turbin wiatrowych dla projektu Baltica 2. Przedstawiciele Ørsted i PGE podczas wizyty na placu budowy zapoznali się z postępami prac i omówili najbliższe kamienie milowe inwestycji.
Izraelski gigant z sektora półprzewodników inwestuje w Gdańskuartykuł
Pokaż artykuł
Izraelski gigant z sektora półprzewodników inwestuje w Gdańsku
Kolejna firma z sektora półprzewodników inwestuje na północy Polski, w województwie pomorskim. Tym razem jest to izraelska spółka MEP Solutions, będąca ważnym ogniwem globalnego łańcucha dostaw sektora półprzewodników, która niedługo rozpocznie produkcję w pobliżu Baltic Hub. Inwestycję ogłoszono podczas trwającego w Monachium SEMICON Europa, najważniejszego wydarzenia branżowego w tej części świata.
[Warszawa] Galeria Młociny w Warszawie otwartaartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Galeria Młociny w Warszawie otwarta
23 maja to długo wyczekiwana data otwarcia kolejnego obiektu handlowego w Warszawie. Tym razem inwes...
Gdyńska firma antydronowa APS zainwestuje 100 mln zł w rozwój mocy produkcyjnych w Zielonym Okręgu Przemysłowym "Kaszubia" [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Gdyńska firma antydronowa APS zainwestuje 100 mln zł w rozwój mocy produkcyjnych w Zielonym Okręgu Przemysłowym "Kaszubia" [FILMY]
Producent systemów antydronowych Advanced Protection Systems (APS) zainwestuje 100 mln zł w Zielony Okręg Przemysłowy „Kaszubia”. „Nasze technologie powstają w oparciu o realne doświadczenia z pola walki i praktyczne potrzeby użytkowników, chcemy dzielić się doświadczeniem z państwem i Siłami Zbrojnymi RP, współtworząc krajowy potencjał obronny” - podkreślił dr Maciej Klemm, prezes zarządu APS.
firma
Pokaż firmę
Amed24
Warszawa, ul. Modlińska 325a
[Warszawa] JLL zarządcą biurowca Gdański Business Center w Warszawieartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] JLL zarządcą biurowca Gdański Business Center w Warszawie
Firma doradcza JLL została wybrana zarządcą biurowca Gdański Business Center w Warszawie. Do jej obo...
Nieruchomości - cena to nie jedyny koszt zakupu mieszkania!artykuł
Pokaż artykuł
Nieruchomości - cena to nie jedyny koszt zakupu mieszkania!
Większość osób poszukujących mieszkania skupia się głównie tylko na cenie samego lokalu mieszkalnego...
[Warszawa] Coraz więcej mieszkań wynajmujemyartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Coraz więcej mieszkań wynajmujemy
Dzięki szerokiemu strumieniowi kapitału płynącemu od inwestorów indywidualnych do deweloperów tworzy...
Parlament zakończył prace nad prosumentem lokatorskimartykuł
Pokaż artykuł
Parlament zakończył prace nad prosumentem lokatorskim
Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) promuje wykorzystanie OZE w blokach. Dlatego przygotowało instytucję prosumenta lokatorskiego. Nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii wprowadzająca to rozwiązanie, czeka już tylko na podpis Prezydenta.
Znana zagraniczna firma stawia na Wrocław. Nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Znana zagraniczna firma stawia na Wrocław. Nowe miejsca pracy
Nowe miejsca pracy we Wrocławiu. Kolejna znana zagraniczna firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. TIER-Dott - europejski operator współdzielonych rowerów, hulajnóg i rowerów elektrycznych właśnie oficjalnie otworzył we Wrocławiu swoje nowe biuro centralne. Firma kontynuuje swoją misję tworzenia miast przyjaznych ludziom, a nie samochodom. W ramach swojego zaangażowania w lokalne inicjatywy i zrównoważoną infrastrukturę firma otworzyła nowe biuro we Wrocławiu, skoncentrowane na funkcjach finansowych. Oznacza to nie tylko ekspansję firmy w regionie, ale też nowe ciekawe miejsca pracy dla mieszkańców miasta.
Miliard złotych z autostrady A4 dla budżetu państwa. Rekordowe natężenie ruchuartykuł
Pokaż artykuł
Miliard złotych z autostrady A4 dla budżetu państwa. Rekordowe natężenie ruchu
Rekordowe płatności na rzecz Skarbu Państwa w historii umowy na zarządzanie autostradą A4 Katowice-Kraków - udział strony publicznej w zyskach z przedsięwzięcia za rok 2025 wynosi ogółem ponad 226 mln zł. W sumie za okres 2016–2025 państwo zyskało na koncesji prawie 1 mld zł, nie wykładając ani złotówki na modernizację i utrzymanie trasy. Dzięki temu strona publiczna przejmie trasę po 15 marca 2027 roku w standardzie nowej drogi. Po zakończeniu wszystkich prac autostrada pomiędzy Katowicami a Krakowem będzie posiadała nową, wytrzymałą nawierzchnię, co dzięki czemu podróż trasą będzie komfortowa i bezpieczna podróży.
[Wrocław] Na Psim Polu powstanie nowy kompleks handlowo-hotelowo-biurowy? [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Na Psim Polu powstanie nowy kompleks handlowo-hotelowo-biurowy? [WIZUALIZACJE]
Wśród oferowanych na sprzedaż (wraz z gotowym projektem zagospodarowania i wstępnym projektem archit...
Gmina Miękinia ściągnie kolejnego inwestora? artykuł
Pokaż artykuł
Gmina Miękinia ściągnie kolejnego inwestora?
Gmina Miękinia wystawiła na sprzedaż blisko półhektarową nieruchomość na terenie Parku Przemysłowego...
REKLAMA